Kolonoskopie

Kolonoskopie

Kolonoskopie je speciální vyšetření tlustého nebo tenkého střeva endoskopem. Chcete se dozvědět, jak tato vyšetřovací metoda probíhá a k čemu slouží?

Kolonoskopie je nejpřesnější vyšetření tlustého a tenkého střeva. Provádí se při podezření na hemeroidy, záněty či nádorová onemocnění střeva. Kolonoskopie je především diagnostické vyšetření, ale pomocí ní se dají také odebírat vzorky tkání na histologická vyšetření.

Kolonoskop je endoskopický přístroj, skládá se z hadice a miniaturní kamery, které se zavádí do konečníku. Před zavedením se aplikuje zklidňující injekce, vyšetření tedy není nijak bolestivé, může být pouze nepříjemné. Další částí kolonoskopu je obrazovka, na které lze sledovat, co se děje uvnitř tlustého střeva.

Kolonoskopické vyšetření trvá od 15 minut do jedné hodiny. V některých případech se používá i celková anestezie. Výsledky vyšetření jsou známy okamžitě. Pokud se odebírají tkáně na histologii, tyto výsledky se pacient dozví přibližně za týden.Články na téma Kolonoskopie


Kolonoskopie patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Kolonoskopie

 • Josef Kozák 20.04.2016 04:04 Bricho

  Dobrý den,byl jsem na kolonoskopickém vyšetření tlustého střeva.Závěr zní: rozsáhá LST nonG leze (…

 • Jari 27.06.2016 12:06 Bricho

  Vhodné produkty: Vnitřní použití – Ústní voda Dr.Nona pít ráno nalačno (2 čajové lžičky neředěného…

 • 13.12.2010 00:12 herpes virus a myelitida

  trpím chronickou serosní myelitidou zřejme zpusobenou virem hespes typu II který se mi ussadil…

Píšeme jinde
 • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

 • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku